Sony Mobile podczas konferencji sprzedażowej Play miało premierę nowego smartfona Sony Xperia 10, który umożliwia wielozadaniowość i oglądanie filmów o kinowych proporcjach obrazu na wyświetlaczu 21:9. Firma chciała wykorzystać możliwości urządzenia i stworzyć z jego udziałem atrakcję.

Naszym rozwiązaniem było wykorzystanie usługi Greenbox, która korzysta z technologii green screen. Standardowa kamera została zastąpiona smartphonem Sony Xperia 10. Na potrzeby tego projektu stworzyliśmy aplikację wykorzystującą zasoby telefonu, jako elementu układu naszego systemu. Podczas realizacji istotne było wykorzystanie możliwości smartphone, dlatego powstające animację miały proporcję 21:9.

Kreacje, które wykorzystywaliśmy były zachowane w klimacie filmowym nawiązując do proporcji kinowej ekranu. Uczestnicy mieli do dyspozycji 3 animacje – pozując z gadżetami, smartphone wyzwalał 8 ujęć, z których tworzony był gif, na ekranie fotokiosku widoczny był efekt z nałożonymi trzema animacjami. W kolejnym kroku, po wybraniu jednej z animacji uczestnicy mieli możliwość jej wysyłki na numer telefonu lub adres email oraz wydruk w formacie 10×15 cm. Zdjęcia z telefonu zapewniły bardzo wysoką jakość animacji jak również wydruków.